הפאשלה של שקד ובנט

מאחורי נפתלי בנט ואיילת שקד עומדים אורי אריאל ואורית סטרוק, ומאחוריהם עומד הרב דב ליאור מחברון, ולא החבר'ה הצעירים שחושבים שהומואים זה סבבה. ללא אותם חילונים, הבית היהודי חוזרת להיות האיחוד הלאומי. מיקי גיצין על חוקים למען הקהילה הגאה ושמרנות במסווה

מיקי גיצין07.11.14

בשבוע האחרון אנו עדים למבול של הצעות חקיקה למען הקהילה הגאה בישראל, שמגיעות בעיקר מ-"יש עתיד" וסיעות האופוזיציה. כך לדוגמה ניתן למצוא את הצעת חוק הנוגדת אפליית להט"בים במקומות ציבוריים, שהעלה בגלגול הזה עופר שלח; את הצעת החוק של דב חנין בדבר שוויון למשכנתאות לבני זוג מאותו המין, ואת ההחלטה של השרה גרמן לאפשר לבני זוג מאותו המין לקיים הליך פונדקאות בישראל. עם זאת, הצעת החוק שגרמה לרעש הציבורי הרב ביותר היתה דווקא זו של ח"כ עדי קול, שעניינה נקודת זיכוי במס לילדי הומואים. ההצעה עברה את ועדת השרים לחקיקה ונבלמה בכוחניות על ידי הבית היהודי דקה לפני שעמדה להצבעה במליאת הכנסת. בסופו של דבר, דווקא הצעת חוק שנוגעת לקהילה הגאה, ולא לבנייה בהתנחלויות או לתוכנית פראוור, היוותה את אחת מנקודות המתח הקשות ביותר בברית "האחים", לפיד-בנט.

 

הפאשלה של שקד ובנטמתוך עמוד הפייסבוק של ישראל חופשית

הקהילה הגאה היום מאורגנת היטב, בעלת קול ברור במוקדי הכוח המשמעותיים (תקשורת למשל), וככזו היא מקבלת יחס חיובי ומשמעותי ברוב המפלגות "החילוניות". השאלה האמיתית היא למה נסערה כל כך איילת שקד מהתגובות נגדה בקרב הקהילה הגאה ותומכיה. למה אנשי הבית היהודי, שמייצגים ימין שמרני ודתי, הגיבו בקיצוניות יחסית להאשמות נגדם בהומופוביה ופגיעה בזכויות הקהילה הגאה? הרי עיקרון ההתנגדות לזכויות הקהילה הגאה חרות על דגלן של מרבית המפלגות השמרניות בעולם.

 

כמובן שצריך להכיר בעובדה שהבית היהודי של היום אינה עשויה מקשה אחת. אורי אריאל, איש תקומה, אמר בקלות רבה שהומוסקסואליות היא לא נורמטיבית והמשיך הלאה, ללא התנצלות או חשש שאמירה מסוג זה תפגע בו פוליטית. שקד, הנציגה החילונית במפלגה, הגיבה אחרת לגמרי. היא נפגעה עד כדי כך שנקטה צעד קיצוני: איום בתביעת לשון הרע נגד תנועת "ישראל חופשית". ובין הנפגעים לצדה, גם יו"ר המפלגה, נפתלי בנט. איש ההייטק מרעננה, דתי מהסוג שלפעמים נופלת לו הכיפה, האח שהוא חבר של כו-לם. בנט רצה שנחשוב שהוא, בניגוד לחבריו בתקומה, מדבר חילונית, תומך בכלכלת שוק חופשי ולכן לא מייצג רק את נוער הגבעות. לא פלא שבמהלך קמפיין הבחירות לא ראינו כמעט את אורי אריאל או אורית סטרוק, אלא את בנט ושקד, הצוות הקל לעיכול לציבור החילוני, שהביא לבית היהודי כארבעה מנדטים והפך אותה ממפלגה שולית לשחקנית מפתח בממשלה הנוכחית.

 

בשנים האחרונות נהפך היחס לקהילה הגאה למעין נייר לקמוס חברתי, מבחן "פסוודו-ליברליות" שמכשיר כל שרץ. תמיכה בקהילה הגאה ובזכויותיה משדרת מתינות לציבור. מירי רגב, שקוראת למהגרים האפריקאים "סרטן", היא דמות פופולרית למדי במצעדי גאווה, ומשה פייגלין, שמבקש לבנות מחדש את בית המקדש, קיבל מחלקים בקהילה הגאה את ההכשר שנתניהו סירב לתת לו. קידום זכויות הקהילה הגאה אומץ בחום על ידי ציפי לבני ויאיר לפיד, בעודם יושבים בממשלת נתניהו שמקדמת את תוכנית פראוור הפוגעת בבדואים, ומקימה בית כלא לעצירים ללא משפט בדרום הארץ.

 

במבחן העקום הזה נכשלו אנשי הבית היהודי, שהפעילו השבוע את זכות הווטו שלהם. במהלך זה נחשף פרצופם האמיתי וריצת האמוק שלהם לעבר "המיינסטרים" נתקלה במכשול. הציבור מתחיל להבין, כי מאחורי נפתלי בנט ואיילת שקד עומדים אורי אריאל ואורית סטרוק, ומאחוריהם עומד הרב דב ליאור מחברון, ולא החבר'ה הצעירים שחושבים שהומואים זה סבבה. ללא אותם חילונים, הבית היהודי חוזרת להיות האיחוד הלאומי.

 

לכן שלחו בבית היהודי את הצעירה מבבלי כדי שתהיה הפנים של הווטו, ולא את אלי בן-דהן, וקיוו שהציבור אולי יתבלבל. אבל הציבור לא התבלבל, ושקד כועסת. היא כועסת כי היא מבינה היטב שמצג השווא שניסתה להציג הבית היהודי בבחירות לא עובד במבחן המציאות. כי כשהבית היהודי מייצגת יהודים בלבד, מהר מאוד מתברר שהיא בעצם מייצגת יהודים סטרייטים אורתודוקסים בלבד - וברגע שהזהות המדומה מתנגשת עם האמיתית, האמיתית מנצחת.

 

הוספת תגובה
שם:
נושא:
תגובה:
>>
כל התגובות
01
הויההויהתרמו!תמכו בפעילות שלנו!
עזרו לנו להמשיך לפעול!
הצטרפו!כל חתימה מחזקת! הצטרפו לתנועת ישראל חופשיתספרו!נתקלתם בכפיה דתית?
זו הכתובת שלכם!
כתבו!הצטרפו לצוות הכותבים באתר ישראל חופשית! לוח אירועים עוד אירועים >

לוח אירועים InstagramFacebook
הרשמה לניוזלטר