הרב מאיר אזרי- המחתנים החופשיים

הרב מאיר אזרי, רבה הרפורמי של קהילת בית דניאל בתל אביב, הוא המחתן החופשי הראשון בפרויקט "המחתנים החופשיים"- הפרויקט שיכיר לכם את האנשים שמאחורי האלטרנטיבות למוסד הרבנות בישראל

מערכת ישראל חופשית21.01.15

שם: הרב מאיר אזרי

 

עיסוק: ראש מרכזי דניאל ליהדות מתקדמת בתל אביב(בית דניאל)

 

עיר מגורים: תל אביב

 

כמה שנים מחתן/ת זוגות?  מעל 20 שנה. בתקופה זו זכיתי להשיא למעלה מ-1500 זוגות. 

 

האם מחתן כחלק מארגון / תנועה?  אני משיא זוגות בהתאם לרוח היהדות המתקדמת. הטקס שאני מקיים הוא שוויוני אך מותאם לתפיסת העולם של הזוג, ולאתגרים העומדים בפני הזוג בבואם לחופה.

  

הרב מאיר אזרי- המחתנים החופשייםצילום מתוך חתונתם של נורית הדר ודודי פצניק. מחתן- הרב מאיר אזרי. צילום: גלעד ומזל צלמים

 מה אופי החופות שאת/ה עורך/ת?  לאור הניסיון הרב שצברתי ביכולתי להתאים את אופיה של החופה לאופיו של הזוג וקהל אורחיו. לרוב הטקס קצר, מותאם לאופי המקום. אני משתדל תוך כדי הטקס להסביר את מהותו, ולאור ההכנה עם הזוגות אף מתייחס אל הזוג, אל הייחוד שלהם. הטקס משלב ישן וחדש, את מיטב המסורת מחד אך מאידך את רוח המקום והזמן בו אנו חיים. אני משתדל שהזוגות ידברו במהלך הטקס, יחליפו ביניהם מילים ומחשבות. לרב הזוגות משתמשים באחת מנוסחי הכתובה שאנו מציעים. מהניסיון הרב שצברתי למדתי כי אי אפשר לאפיין על פי מודל אלא להתאים לפי הזוג, אופי המשפחה, אופי האירוע, מקום האירוע וכו'.

 

למה בכלל לערוך חופות?  חתונה לרוב מסמנת עבור זוגות בעידן המודרני את הרצון לבנות משפחה ולסמל ולסמן רגע מאחד בין משפחות. אני שייך לאלו המאמינים בחשיבות הטקס והאירוע בחיי האדם ובחיי המשפחה. תחושתי נובעת מניסיון רב שנים שקיום האירוע מעניק עומק ורצינות למערכת היחסים בין בני הזוג והמשפחות.

 

האם מחתן/ת זוגות להט"ב?  זכיתי בחיי לערוך מספר טקסים של זוגות להט"בים.

 

האם מחתן/ת זוגות מדתות שונות?  לא. על פי תפיסת העולם של היהדות המתקדמת אנו מציעים תהליך של גיור. תפיסת העולם שלנו מבקשת ששני בני הזוג יהיו בעלי אותה דת ונטועים באותה תרבות שתאפשר למשפחה אופק של חיים יהודיים משותפים.

 

למה בעצם לקחת על עצמך לחתן זוגות בעצמך?  כרב קהילה, אולי אחת הקהילות הליברליות והשוויוניות בישראל, ראיתי לנכון להיכנס לתחום הזה. להשיא את בני קהילתי ואת הקהל הרב שמבקש חתונות שוויוניות, חתונות יצירתיות ומפגש עם המסורת היהודית שלא דרך הממסד האורתודוכסי.

 

מהו טקס החתונה הזכור לך ביותר שקיימת?  בין מאות הטקסים שערכתי, כמובן רבים זכורים. האמת שבשלב מסוים שווה לכתוב ספר על חוויותיו של רב. אפשר לספר על קיומה של חופה כאשר טילים מתעופפים מעל לראשנו. אפשר לספר על חופה בה הסבתא מתעקשת לברך את החתן של נכדתה, משכיבה מצחוק את כל האורחים בעודה מספרת שהוא גם יפה אבל העיקר עשיר. אפשר לספר על החתונה של הארווי קייטל, אחד מהשחקנים המוכרים והבולטים בקולנוע העולמי שזכיתי להשיא מול חומות ירושלים. חתונתו של חנוך רוזן שנערכה על חוף הים ביפו והייתה לכלה הפתעה גמורה. זכרון אחד מהחתונה של המתחתנים הסדרתיים אריק סיני ורעייתו יפעת שזכיתי להשיא פעם מעל בימת צוותא בשידור ישיר בגלי צהל. ככלל כל אחת מהחתונות שאני עורך מרגשת אותי למרות הניסיון הרב שצברתי. לראות זוג מתחת לחופה תמיד מרגש, מחמם את הלב ונותן לי זכות להיות בצד היפה של החיים. החתונות המרגשות במיוחד הן אלו של הזוגות שזכיתי לעבור איתם תהליך תוך כדי הכנה, או אלה שזכיתי לערוך את טקסי בר או בת המצווה שלהם, ללוות בגני הילדים שלו וכו'.

 

מסר לכנסת ישראל:  יאללה, הגיע הזמן לחוקק חוק למען נשואים אזרחיים בישראל. אתם באיחור.

 

מסר לעם ישראל:  מספיק לבקש את הממסד האורתודוכסי, לכו על חתונה יהודית ושיוונית, בקיצור- רפורמית. הניסיון שצברנו, היצירתיות של רבנים והיכולת לראות את מלוא התמונה של הזוג, המשפחה ואתגרי החיים יעמידו לכם טקס לתפארת.

 

פרטי פנייה לצורך עריכת חופה:  חופות עבור כל רבני בית דניאל באזור המרכז בטלפון: 03-5442740, שלוחה 114. פרטים נוספים אפשר לקרוא באתר בית דניאל.

הוספת תגובה
שם:
נושא:
תגובה:
>>
כל התגובות
01
תום וולףמעל 1,500 כמות גדולהיש מעל 1,500 זוגות משמעות הדבר שיש ביקוש ואסור ללת לרבנות מונופול. המספר עוד בניכוי זוגות מדתות אחרות.
אמנם אני אישית יותר תומך באלו שלא מאמינים בנישואים, אך צריך לאפשר לאלו שמאמינים/ות. בנוסף לכך כל הכבוד למאיר אזרי שמחתן גם זוגות מהקהילה הגאה.
02
רויטל מיראלבנושא חופה חתונהאני יהודייה שבן זוגה הוא מהדת השומרונית שניחשבים מעדות ישראל יש לו ברית ושומר שבת ואת חגי ישראל מעט שונה כי אמונתם היא בתורה שבכתב ושלנו היהודים גם בכתב וגם בעל פה אנו רוצים להיתחתן חתונה רפורמית למי פונים בעניין? טלפון שלי 0524303919
03
ממזרכן יירבו " ממזרים" בישראל!!!להחרים את הרבנות!
ובעיקר לא להתגרש אצלם!
כן יירבו " ממזרים" בישראל!!!
04
שלי מזורחתונההיי, אני מחפשת רב רפורמי לחתונה שלי. בבקשה תחזרו אליי לשוחח פרטים ואיך מתקדמים לשלב הבא
הויההויהתרמו!תמכו בפעילות שלנו!
עזרו לנו להמשיך לפעול!
הצטרפו!כל חתימה מחזקת! הצטרפו לתנועת ישראל חופשיתספרו!נתקלתם בכפיה דתית?
זו הכתובת שלכם!
כתבו!הצטרפו לצוות הכותבים באתר ישראל חופשית! לוח אירועים עוד אירועים >

לוח אירועים InstagramFacebook
הרשמה לניוזלטר