השינוי כבר כאן, לא חייבים להתחתן ברבנות!

לא מתחברים לרבנות ושוקלים להירשם כידועים בציבור? הנה כל מה שעליכם לדעת לפני שאתם בוחרים איך למסד את הקשר

עו"ד סמדר דקל נעים21.04.17

ניב חיים (30) ומיכל מרק (31) מרחובות התחתנו השנה בטקס חתונה מסורתי של הויה- ישראל חופשית, ומיסדו את היחסים כידועים בציבור. "עד שהחלטנו ש'ידועים בציבור' היא הדרך שהכי מתאימה לנו, עבר זמן. אבל לא לכל הזוגות יש את הזמן או את הכוח למחות על המצב הקיים, והם לרוב בוחרים בחתונה ברבנות למרות שהם בכלל לא מחוברים למשמעות שלה, או שהם בוחרים שלא להתחתן כלל, או כמו רוב החברים שלי - טסים להתחתן בחו"ל, וזה כואב. זה כואב לי שאלו הפתרונות שזוגות נאלצים לפנות אליהם".

להלן כמה דברים שחברים של ניב ומיכל לא יודעים וחשוב שידעו:

למקרה שאתם מבולבלים מכל הבלאגן בתחום מיסוד זוגיות בישראל, הכנו לכם רשימה קצרה עם 6 עובדות חשובות על סטטוס ״ידועים בציבור״

 

1. יהודים לא חייבים לעבור במוסד הרבנות

מדינת ישראל מכירה רק בזרם האורתודוקסי כמוסמך להשיא ולהנפיק תעודות נישואין, וזאת תחת מונופול הרבנות. אולם עובדה זו לא אומרת שיהודים לא יכולים להינשא באופן יהודי ללא הרבנות, כפי שעשו ועדיין עושים יהודים בכל העולם ובמשך כל שנות ההיסטוריה של העם היהודי. למעשה, במקור, הטקס נעשה בין בני הזוג, ואין שום משמעות לזהות האדם שעומד איתם תחת החופה ו"מסדר" את הטקס.

 

2. ילדיהם של ידועים בציבור אינם "ממזרים"

מנגנון של 'ידועים בציבור' הוא כיום אפשרות נהדרת עבור זוגות שלא מעוניינים בשתי האופציות: נישואים אזרחיים בחו"ל או נישואין ברבנות. ההסדרה המשפטית של נישואים ובעיקר של הגירושין בישראל היא מהמורכבות בעולם, וישראל היא המדינה היחידה בעולם המערבי המקיימת במקביל שתי ערכאות שיפוט - זו האזרחית וזו הדתית. הסדרה כפולה זו יוצרת באופן סדיר חיכוכים וכפילויות בין הסמכויות של הערכאות המשפטיות השונות בגירושין, בענייני משמורת ילדים, חלוקת רכוש ומזונות.

 

לצד זאת, קיימות בישראל שתי אפשרויות ייחודיות נוספות להסדרת הזוגיות – מעמד 'הידועים בציבור', כמו שעשו ניב ומיכל, ו'ברית הזוגיות לחסרי דת'. ידועים בציבור יכולים לחתום על תצהיר שמגדיר אותם כבני זוג לכל דבר, ראשית בעבור הכרה אישית ופרטית של בני הזוג בזוגיות של עצמם, ושנית מול רשויות כגון: ביטוח לאומי, בנק, עירייה, גן ילדים וכדומה. באופן זה, כאשר יהפכו להורים, ילדיהם יירשמו בתעודת הזהות של שני בני הזוג. ניתן כמובן גם לערוך טקס חתונה פרטי עם רב, רבה או כל עורך או עורכת טקס לפי בחירת בני הזוג.

 

דניאל אברהמי ומשה ירושלמי, חתונת הויה. צילום: ISO – איזו צלמים

 

3. אתם לא חייבים רב בחתונה

על פי ההלכה היהודית, מי שמחתן זוג נקרא 'מסדר קידושין'. הוא לא חייב להיות רב, ודאי שלא חייב להשתייך למוסד הרבנות ואגב, הוא אפילו לא חייב להיות גבר. זה החוק הישראלי בלבד, שיצר מצב שבו גם רב אשר ממלא תפקיד דתי אינו יכול לקיים טקס נישואין תקף אם אינו מוכר לצורך זה על ידי הרבנות הראשית (קושי זה התעורר לא פעם בנוגע לרבנים מהעדה האתיופית, שטקסי הנישואין שערכו לא הוכרו על ידי הרבנות הראשית).

 

4. ידועים בציבור יכולים לחלוק חופשת לידה

מעמד 'הידועים בציבור' בישראל הוא מהמפותחים בעולם, ובפועל מעניק לבני הזוג את מרבית הזכויות והחובות של בני זוג נשואים. מדובר בפתרון שלא מצריך נסיעה לחו"ל או ביקור ברבנות, גם לא רישום במשרד הפנים או המצאה של תעודות ואישורים היסטוריים של בני הזוג ומשפחתם. עוד בדומה לזוגות נשואים, גם ידועים בציבור יכולים לחלוק חופשת לידה.

 

5. המינוס: בעיות בתחומים כמו אימוץ

ישנם מספר תחומים נקודתיים בהם ישנה אבחנה בין בני זוג 'ידועים בציבור' לבין זוגות נשואים. התחום המרכזי הוא איחוד משפחות והגירה. כמו כן, קיימות השלכות גם בתחום האימוץ, וניתנת העדפה לזוגות נשואים. יצוין בהקשר זה כי זוגיות של בני זוג חד-מיניים אינה מוכרת כלל לצרכי אימוץ.

 

6. מתגרשים? לא תצטרכו לעבור בבית הדין הרבני

הסדרת הזוגיות כ'ידועים בציבור' היא הדרך היחידה כיום להימנע מגירושין בבית הדין הרבני. כמו כן, אין צורך באיזשהו הליך פורמלי לקבלת תעודת גירושין כדי לשנות את הסטטוס האזרחי, שכן הם אינם רשומים כנשואים זה לזו במשרד הפנים. פרט לזוגות מדתות שונות שמתגרשים בבית משפט אזרחי, חשוב לדעת שבני זוג יהודים שנישאו בנישואים אזרחיים בחו"ל ונרשמו במשרד הפנים בסטטוס 'נשוי' עדיין יהיו מחויבים בבוא העת להתגרש ברבנות, משום שרק הרבנות מוסמכת להנפיק תעודות גירושין ולא ניתן להתגרש אזרחית בחו"ל.

 

בכל הקשור לילדים, חשוב לציין שבאופן הבסיסי ביותר, הסטטוס שבו מצויים ההורים לא משפיע על הילדים, ולכן כל מה שנכון לגבי גירושין של זוג נשוי, נכון גם לגבי הורים 'ידועים בציבור' (מזונות ילדים, אחריות הורית, משמורות וכדומה), פרט למורכבות של התנהלות הליכים בבית הדין הרבני שנחסכת מ'הידועים בציבור' ומילדיהם.

 

--

 

בשבועות הקרובים, תנועת ״ישראל חופשית״, המחתנת מאות זוגות בשנה באמצעות מרכז טקסי החיים שלה - ׳הויה - טקס ישראלי׳, מתחילה בהנפקת ״תעודת חיים משותפים״ עבור הזוגות שהיא מחתנת.
עד כה התרכזה התנועה בליווי זוגות לחופה ובהנחיית טקס החתונה הישראלי שלהם, וכעת היא סוגרת מעגל שלם עם הפיתרון המשפטי המעניק לזוגות מענה מקיף להסדרה משפטית של הזוגיות.
ישראל חופשית גם מציעה ייעוץ זוגי פרטני עם עו״ד, סדנאות הכנה משמעותיות לקראת חופה, והרצאות משפטיות לזוגות לפני חתונה הפתוחות לקהל הרחב ברחבי הארץ.


ושיהיה במזל טוב!

 

הוספת תגובה
שם:
נושא:
תגובה:
>>
כל התגובות
01
לימחוק את התורה שהיא ספר ההוראות של העולם שמבדילה אותנו מכל העמים????? ושמרה והצילה אותנו בזמנים קשים גועל נפש של כתבה מי בוגד כך בעם שלו תתביישו!!!!!!!!!!

תגובת ישראל חופשית: מה שיציל אותנו הוא לקבל זה את זה, תנסה, ההנאה מובטחת!
02
בג בגזוועה!הסבסבים שלכם מתהפכים בקבר.
שהצאצא שלי ימרוד בבורא?
הלך עלינו סבא.
03
אור בקצה המנהרה החשוכה של כפייה דתית שמרנית ששולטת על מוסדות שאמורים חהיות אזרחים בעולם מתקדם וליברלי
מקומה של הדת היהודית בהסטוריה ובהווה חשוב אך הפרקטיקה במתכונתה הנוכחית יוצרת עוול לחלק גדול מאד מהאוכלוסיה
יישר כוח על הרעיון היוזמה והיישום של "ישראל חופשית"
זהו עוד צעד קדימה לחברה צומחת שרואה חופש וסובלנות כערכים מרכזיים לצד מורשת ומסורת.
04
אמיתיחתונה שווה ובנועםממליץ לכולם 3785* חתונה בנועם, שוויונית ולא מסורבלת
05
אזרחיתהכל טוב, אחרי חתונה זריזה בקפריסיןמחיר פעוט, חווייה נחמדה עם עוד כעשרה זוגות, ים נפלא, פירות טובים, שרימפס לארוחת כלולות, ותעודה (בו ביום) המאפשרת רישום מיידי במשרד הפנים.
אחר-כך עושים איזה טקס שרוצים - עם הקהל הביתי כאן.
נראה אם יש לכם אומץ לפרסם זאת ....
06
שניניצלתי ברגע האחרוןחבורת רמאים- יותר גרועים מהרבנות
הגעתי אליהם על מנת להתרשם - כשהבנתי שהכל עבודה בעיניים ושאני יכולה פשוט ללכת לעו"ד הם לא נתנו לי ללכת וביקשו שאשלם 800 שח כי לא הוצאתי אצלם את התעודה למרות שמההתחלה הצהרתי שאני באה אך ורק לשמוע!
07
דודוחתונהכל הכבוד,נמאס מהכפייה הדתית ולי ברור שאין אלוהים
לא חייבים להתחתן בכדי לחות ביחד
08
רמאים גדולים - היזהרושרלטנים - והכל בחסות "מתן פתרון לזוגות המסכנים"רוצים לעשות קופה מזוגות שלא יכולים לטוס לחו"ל.
09
תזהרו מ'ישראל חופשית'!בביתמ"ש מזיינים גברים גם אם אישתו בסטטוס ידועה בציבורזה גבר ידוע!הרבה בכירים וידוענים ניסו את התרגיל וחטפו חזק.
וכן צריך את הרבנות.(הם דאגו לחגן זאת בחוק בגיבוי הפמינאXיות....)

תגובת ישראל חופשית: בהצלחה חבר!
010
שמואלגועל נפששימוש בילדים
11
בועזלצערי ישנם אנשים בארץ שאין להם קשר ליהדות ורוציםלהכתיב איך תיראה מדינת היהודים אז יש תורה יש מורי הלכה ויש ליהודים דרך ששמרה עליהם מאז ומעולם ואף יפי נפש לא ישנה זאת
12
משה לא יהיה לעולם כול היהודים צריכים להיתחתן כמו כול היהודים לדורות רק כך נישאר יהודים

תגובת ישראל חופשית:
"להיות עם חופשי בארצנו, ארץ ציון וירושלים"
13
משה לא יהיה לעולם כול היהודים צריכים להיתחתן כמו כול היהודים לדורות רק כך נישאר יהודים
14
אנישואים אזרחיםהבעיה ברבנות זה שהם מתערבים ברצון חופשי של אדם כשאתה רוצה להתגרש אם אתה כן רוצה הם קובעים זאת בתנאים שהלם כגון כתובה וכדו" מזונות אישה רק במקים שהאישה מוותרת מראש הכל עובר חלק , אם לא נוצר מצב שהגבר מושפל שם ונאלץ לשלם מחיר יקר כי בסך הכל מה רצה ללכת ולפתוח פרק ב
15
ידידיה מוסד הרבנותיפה
16
ידידהמוסד הרבנותאין ספק ש,'מוסד' הרבנות מקשה על חייהם של חילונים במדינה
אין בהכרח הצדקה לכלל החוקים שהם כופים על הציבור שלא שומר מסורת
אך האם הגענו עד לכאן בשביל להתחתן בצורה כזו?
אז למה בכלל? העולם היום מתאפיין ברלטביזם, אין אמת מוחלטת
החברה האנושית כבר אינה מאמינה ב'עם' ו'דת' היא מכירה באדם בלבד
כל אדם באשר הוא
אך עם זאת, יש תחלואה רבה ב'תפישה' זו
האדם לא היה תלוש מאי פעם
והנה האתר הזה בדיוק מבקש לחזק את התלישות הזו
בלי מודעות
17
ידידה מוסד הרבנותאותם שוחרי צדק שדורשים חופש ונאורות
יהפכו לעושי עוון
כי בעצם למה לא? בואו נפרוק מעלינו כל עול
אב ישא את ביתו אם את בנה, הכל בשם סיפוק מאווים
בשם אהבה בשם נאורות וחופש מדת תרבות מוסד רבני ומסגרת כלשהי
הרי אין אמת הכל שטויות אז למה גם פשוט לא למלא אחר נטיותיו השפלות של האדם בטענות צדק?

תגובת ישראל חופשית:
הגענו עד לכאן כדי לחיות את חיינו בצורה חופשית, מכילה ובעיקר, שוויונית, זכור את זה.
18
ידידיה מוסד הרבנותולכן אני מאמין במוסד הרבנות
אני דורש לתקן את העוול שהוא עושה אולי
אבל לא מחפש אלטרנטיבות תלושות
אני רוצה להיות מחובר למסורת כי זה הדבר הנכון
גם אם איני דתי, זה מה שנותן לי שורשים ויציבות
זה מה שהופך אותי למוסרי וזה שימנע עיוותים ועוול לאחרים
מתוך הזהות שלי אני מתקן
לא מתוך התלישות שלי לעולם
19
רייצתמונההעיקר לא רוצים נישואין דתיים ובתמונה ששמו הגבר עם טלית וכיפה....
עוכרי ישראל, שקרנים.
במדינה יהודית צריך להשאר לעולמי עד מנהגים יהודים.

תגובת ישראל חופשית:
הזוג בתמונה אכן מתחתן בטקס יהודי דתי, כי כך הוא מאמין וכך הם חיים את חייהם. אלה החתונות שלנו, מכילות יותר מסוג אחד של יהודים ויהודיות.
20
יהודיה כשרהחעחעחעחע אני בוחרת להתחתן עם רב חב"די
21
התחלתי לבכות מרוב אושרכשראיתי לראשונה חתונה חרדיתפתאום הבנתי משהו. פתאום הבנתי שמישהו מנסה לעשות מהעם היהודי נקניק טמא. והכל בשם החופש חע. איזה חופש אתם שואלים? החופש לשעבר את האינטליגנציה הכי משובחת קרי היהודית, לשעבר לרצון הבהמי במקום לרצון האלוקי. חע!
22
אהוד מיכליסשהחיינו והגיענו לזמן הזה
23
יעלעאלק חתונה יהודית, קראו לזה אלטרנטיבית קראו לזה אזרחית יהודית זה לא
24
רןהרבנות היא גוף פוליטי שנוצר על ידי פוליטיקאיםהרבנות מרחיקה יהודים מהדת יותר מאשר צוררי ישראל. יש להפריט את שרותי הדת שכל אחד יבחר מוסד דתי הקרוב לליבו. הרבנות תשאר עבור פוליטיקאים.
25
26
נישואים בחרבנות אינם נישואים יהודים והמונופול האורתודוכסי עוכר ישראל מבוסס אך ורק על שקרים ושינאתו החולנית לחילונים וג'ובים לאנשי שלומם.
הטכס האורתודוכסי הוא טכס מגעיל , טמא , מתועב , מגעיל טפו על החרבנות האורתודוכסית עוכרת ישראל.
27
למה לעצורלא מתחבריםלא מתחברים למשרד הרישוי ? יאללה רשיון נהיגה אלטרנטיבי. לא מתחברים למשרד החינוך ? קדימה תעודת בגרות אלטרנטיבית.
ומה עם רשיון עורך דין אלטרנטיבי ורשיון ראיית חשבון אלטרנטיבי...יאללה הפקרות...במקום לפעול אולי לשינוי ותיקון מערכות קיימות למה לא לשבור את הכלים איזה כיף אנרכיה
28
עלובים
29
אבילא יודע מה איתכםאני ואשתי נישאנו בחתונה אורתודוכסית, נרשמנו ברבנות והתחתנו באולם עם רב מקדש וזה לא סוף העולם. מספיק עם האנטי הזה.
30
31
32
אסיאוי לנו שככה בדורינו כזאת שנאה ליהדות!איך ייתכן שיהודי יתכחש למסורת בת אלפי שנים איך?
גם בגרמניה רצו להיות חופשיים עד שהגיע היטלר עם חוקי נירנברג שהם חוקים יהודים.
יש לנו אב רחמן אל תנסו לברוח ממנו עם כול מיני טרנדים חולפים שישאירו אתכם בלי זהות שובו לשורשים לתורה שדרכיה דרכי נועם וכול נתיבותיה שלום
33
ליללא מתחברים ליהדות? תתאסלמו או תתנצרו. די להסתה!!!רמאים וגנבים!
34
שניאי אפשר להתחתן ללא הרבנות אחיזת עיניים
35
אביתתבישו בושה לעם היהודי באים למרוד במסורת??? לכו לקפריסין תתחתנו עם מי ומה שאתם רוצים גועל נפש זה מה שאתם משרישים בילדים שלכת??!!
36
דניפשוט לחסל תיהדותזה מה שאתם מבקשים
37
מירית גולןהוידאו מלא שינאה , אותי זה דוחה.
38
אפשר להבין מדוע שירצו להתחתן מחוץ לרבנות - אין תשלום, אין התחייבות, לא זקוקים לגט, לא חייבים בלימוד בסיסי ביותר מה זה בית יהודי, לא חייבים בטהרה ....ועוד אפשר בעצם להתחתן עם תרנגולת. לא כל ילד זכה לחינוך יהודי ולא כל ילד יודע. הדת לא רק של הדתיים אלא של כל העם. בלי שום מסגרת ושייכות מה נשאר לנו?
39
אורי שטינמץמתגרשים ? חייבים לעבור דרך בית הדין הרבני . נקודה. האמור בכתבה בעניין זה איננו מדויק , מטעה ומסוכן .
40
אליהכל נשוי ונשואה שלא קיבלו גט יתחתנו שוברק הרבנות יכולה לאכוף את זה אתם תמלאו את המדינה בממזרים פשוט חלאות אדם הכל כסף בסוף לא שמענו על זוג נורמלי שהורי לא נתנו לו להתחתן דרך הרבנות פשוט בושה!!!
41
אנירק אנשים חלשים ילכו על זהמי שחזק באמת מתחייב כדת משה וישראל
42
הודיה אז למה באתם לארץכל כך רע לכם עם היהדות. יכולתם להמשיך להיות באירופה ואו באמריקה או ארצות אחרות. בארץ ישראל מסור הנפש הוא בשביל משו... ואם המשו הזה הוא יהדות אז מה הבעיה להתחתן ברבנות?
43
יצחקחתונה גם לויה לא צריכה קבורה אפשר לסדר עם עורך דין טוב ובכלל מה עושה עורך דין בחתונה ??????
44
נעמה שפל המדרגה להשתמש בילדים בנושאים שלא מתאימים לגיל שלהם תראו לאן הגענו על זה נאמר פני הדור כפני הכלב.
45
בניאתם לא נקראים נשואיםכדאי שתדעו שמי שלא מתחתן ברבנות לא נקרא נשוי חחחחחח כי המילה נישואין באה מהתורה קרי רבנות כי רק ביהדות יש נישואין לפי חוקיה כן כן אתם נקראים ידועים בציבור כמו כלב וכלה מהרחוב. והיותר טוב שמתי שבא לכם אתם יכולים לבגוד עם חתולה. ישראל חופשית: בני, תודה רבה לך על תגובתך. מאחלים לך חיי נאמנות ואהבה עם כל מי שרק תרצה, מהחי, הצומח והדומם.
46
נעמי חתונה אלטרנטיביתהכל טוב ויפה, אבל אחרי שלא מתחתנים ברבנות, אף אחד לא מכיר בנישואין האלה. לא הבנקים ולא משרדי ממשלה. אז עכשיו הבת שלי תתחתן בכרתים בעירה ובזה יכירו אותם כנשואים. מה זה אומר על מוסדות הממשלה והבנקים ? מטומטמים !
47
בניהבעיה היא לא בנישואין .הבעיה בגירושיןעל פי היהדות אפשר לשאת אשה גם ללא כתובה ורבנות. אבל חייבים לתת גט על פי ההלכה. אחרת האשה מבחינה הילכתית נשארת נשואה וילדיה מנישואין שניים הם ממזרים ממש!
וזו הדאגה הגדולה!!

אל תתנו לרגשות שלכם נגד הרבנות לעוות את ההחלטות.
אשמח לתת הסבר נוסף למי שמעוניין
48
אוריאלבחירהכדי לבחור צריך הרבה יותר מפרופוגנדה תקשורתית..
יש המון חסרונות בלא להתחתן ברבנות, אבל אתם הרי לא מעוניינים "לתת" לאנשים לבחור, אז דחפתם משו שאת רוב האנשים זה לא מעניין, אימוץ..
עם כל זאת אני שמח, כי עכשיו תהיה משמעות למי שמתחתן כדת משה וישראל. כי הוא יבחר להתחתן כך.
לגבי ממזרות, זה לא תמיד יהיה מדויק לומר שאין עם זה שום בעיות.
סוף דבר הכל נשמע את האלוקים ירא כי זה כל האדם
49
מיכל אורנן-אפרתניתן להתגרש בגירושין אזרחיים - בדוקהאמירה כאילו גם מי שנישא בנישואין אזרחיים מחוייב בעת הגירושין להתגרש דרך הרבנות היא לא נכונה. מכוח התחייבות מדינת ישראל במעמד אישי - משרד הפנים מחוייב לרשום זוג שהתגרש בחו"ל (גירושים אזרחיים) כגרושים בארץ - בדוק!!!
50
איתי מוזגרשויליעצה לכולכם יהודים יקרים, ובעיקר לאלה הקוראים לעצמם "רחוקים", תקנו את ספר התנאי, ותלמדו את פרק מ'ו. ברכה והצלחה ושתזכו בכפליים לתושיה.
51
איתי מוזגרשויליספר התניא**
52
מנחםטיפשות
53
לואיזה עינבאתאיזם יהודי בדרך לשחרור מהדו-פרצופיות ומהכוחניות של הדתיים !!!
54
שריתממילא הם מתגרשים אחרי זמן קצר
55
רפיאלפי שנים זה עבדחתונה יהודית.מוסד שעובד יפה כבר אלפי שנים...ופיתרטם באה חבורת''ליברלי''וחושבים שהם חכמים ומנסים עליכם שיטה חדשה ודמגוגית.
56
יעקבישראל חופשית-עוד אירגון שמאלן ששם לו למטרה לחסל את היהדות...אידיוטים
57
חופשיכל הכבודזה המאבק שלנו ברבנות! אתם עושים עבודת קודש!
עומדת להתחתן דרככם עם ארגון הויה!
ממליצה בחום לכולם!
58
ישראלעם חופשי בארצנואתם לא ברורים,אם אתם יהודים תתנהגו כמו יהודים. אם אתם לא , אז מה זה להיות עם חופשי בארצנו?מי אתם שזה הארץ שלכם? אין לכם כח למחויבות לדברים אמיתיים וגם הנישואין שלכם מתפרקים מהר כי אתה לא מתחייבים.. ובכלל מה הענין שלכם לעשות חופה וכל מיני שטויות של דת?? תעשו לכם מה בא לכם תלכו לאוגנדה עם הרצל, מה אתם צריכים בכלל יהדות,יהודים, או עם?
59
תמר כהןתגובה במי אתם מתגאים שאתם שרים בחג החנוכה על המכבים??
המכבים יצאו להילחם על מחיקת הדת היהודית וחלק מהגזרות היו מחיקת הנישואין בטקס היהודי!!!
אז אי אפשר לשיר מכבים אנחנו....
כי אם היה היום מכבים ויוונים - מה אתם חושבים שהייתם????
60
שיביטול חרפת הממזרותהגיע הזמן שכל החילוניות שמסורבות גט ישמו פס על בתי הדין וולדו הרבה " ממזרים"! כן יירבו " ממזרים " בישראל!!!
61
שיביטול המושג המפגר" ממזרים"הגיע הזמן שכל מסורבות הגט החילוניות ישימו פס על החרבנות ויפסיקו להתייחס למושג המפגר " ממזרים"- ויקימו משפחות חדשות מבלי לחכות לגט!
רק כך ניפטר מהבעיה ההזויה הזו!
בן יירבו " ממזרים " בישראל!!!
62
שי" ממזרים"אני כחילוני מצפה מהתנוענ שלכם לשכנע את כל מסורבות הגט להפסיק להתייחס למושג ההזוי " ממזרים"- ולא לחכות לגט אלט להמשיך בחייהן וללדת ילדים עם גבר חילוני! רק כך נגמור גם עם ביץעיצ המסורבות וגם עם בעית ה" ממזרים"כן יירבן " ממזרים" בישראל!בלי מה שהצעתי אתם לא שווים הרבה!!!
63
64
ממזרחייבים להציף את המדינה ב"ממזרים"!רק אם כל מסורבות הגט החילוניות תשמנה פס על הרבנות ותלדנה ילדים מבני זוג חדשים מבלי לחכות לגט-הבעיה תיפתר!
לחילונים לא צריכה להיות שום בעיה להקים משפחה עם "ממזרים"!
כן יירבו "ממזרים" בישראל!!!
65
ממזרמה הבעיה עם "ממזרים"?"ממזר" זה מונח דתי פרימיטיבי ודמיוני שהחילונים ובמיוחד החילוניות צריכים להתעלם ממנו לגמרי!
רק ריבוי "ממזרים" בישראל יפתור את הבעיה!
לחילונים לא צריכה להיות שום בעיה להקים משפחות עם "ממזרים"!
כן ירבו "ממזרים" בישראל!
66
ממזרלהציף את המדינה ב" ממזרים"כל מסורבות הגט טנ" עגונות" החילוניות חייבות לשים פס על בתי הדין,לא לחכות לגט ולהמשיך בחייהן עם בני זוג חדשים!
רק הצפת המדינה באלפי " ממזרים" בכל שנה תפתור את הבעיה@
" ממזר" זה מודג דתי מפגר ודימיוני והחילוניות לא צריכות להתייחס אליו בכלל!
לחילונים אין שום בעיה להקים משפחות עם " ממזרים"!
כן ירבו " ממזרים" בישראל!!!
הויההויהתרמו!תמכו בפעילות שלנו!
עזרו לנו להמשיך לפעול!
הצטרפו!כל חתימה מחזקת! הצטרפו לתנועת ישראל חופשיתספרו!נתקלתם בכפיה דתית?
זו הכתובת שלכם!
כתבו!הצטרפו לצוות הכותבים באתר ישראל חופשית! לוח אירועים עוד אירועים >

לוח אירועים InstagramFacebook
הרשמה לניוזלטר