זה הזמן לשינוי אמיתי

"בנקודת הזמן הזו אנחנו צריכים לקרוא את המפה נכון ובמדיוק: לא מדובר במאבק למען הקהילה הגאה, או למען זכויות הפלסטינים. מדובר במאבק למען החברה הישראלית כולה." מיקי גיצין, מנכ"ל ישראל חופשית, על אירועי היומיים האחרונים.

מיקי גיצין31.07.15

אתמול בערב צעדתי בירושלים. המצעד בירושלים תמיד מרגש, צבעוני מגוון ופוליטי. דווקא בירושלים, אני מרגיש שאנחנו דורשות שינוי וזכויות ולא חוגגות גאווה בסגנון התל-אביבי. שני המצעדים חשובים, אבל דווקא בזה הירושלמי אני תמיד מרגיש יותר בבית. בדרך למצעד, שוחחתי עם חבר טוב על השינוי שעברה הקהילה רק בחמש השנים האחרונות, ועל הנוער הגאה שזוכה היום במעטפת של כל טוב שלנו לא הייתה. 

ואז זה קרה, פחות מ-20 מטרים ממני. לא ראיתי את הפצועים, אבל ראיתי היטב את ההלם והשוק שהתחלף במהירות לכעס ותדהמה. הייתי עם הפעילים שלנו, עם חברות וחברים שמקדישים שעות ושנים למען ירושלים פלורליסטית, למען ישראל אחרת והרגשנו שהכל מתפרק בבת אחת. למרות ששום דבר לא קרה בבת אחת. זה ניבנה לאט לאט בהרבה רעש ובהתמדה. כך שאי אפשר לטעון שלא ידענו או לא ראינו את זה בא. השנאה, הבוז, עזות המצח והרוע שוטפים את רחובותיה של מדינת ישראל זה זמן רב. אנשים כמו בנצי גופשטיין שמסיתים לרצח מסתובבים חופשי ברחובות ומתראיינים לכל כלי תקשורת אפשרי, וח"כים כמו בצלאל סמוטריץ' או השר אורי אריאל נותנים לגיטמציה פומבית לשנאת האחר וללהטופביה. 
 
היום בצהריים, כבר מצאתי את עצמי נוסע לכפר דומא, בסמוך לשכם. שם נשרף למוות תינוק פלסטיני בן 18 חודשים. באנו לשם כדי להעביר מסר שזו לא דרכנו. לא דרכם של הישראלים ולא דרכם של היהודים. אני חייב להודות שככל שהתקרבנו לכפר עלה החשש והציף אותנו פחד. בכל זאת, המזרח התיכון, העימות הפוליטי ושני צידי המתרס שנכפו עלינו. אבל כנראה שהרצון שלנו להעביר את המסר היה חזק מהפחד ובסופו של דבר נפגשנו בפאתי הכפר עם מושל מחוז שכם שהבטיח להעביר את המסר שלנו למשפחה שאיבדה את בנה וביתה ולתושבי הכפר. 

 
בין שני האירועים האלו יש קו אחד ישיר וברור. קוראים לו קו השנאה והגזענות, ולצערנו הוא מתעצם מאוד בחברה הישראלית. יש מקומות בהם הוא ממש לגיטימי. חשוב להדגיש, לא מדובר בקבוצה דתית מסוימת או בסביבת רבנים כאלו או אחרים. אם זה היה המצב, היה לנו פשוט יותר. מדובר בתופעה חברתית מקיפה שנמצאת בבתי הספר, במתנ"סים, בכנסת וברחובות הערים. 
 
לכן, בנקודת הזמן הזו אנחנו צריכים לקרוא את המפה נכון ובמדיוק: לא מדובר במאבק למען הקהילה הגאה, או למען זכויות הפלסטינים. מדובר במאבק למען החברה הישראלית כולה. היא זו שצריך תיקון. אנחנו אלו שצריכים לחשוב שוב ושוב איך אנחנו פועלים יחד למען חברה ישראלית פלורליסטית מקבלת ומאפשרת לכו-לם. 
 
בהרבה מובנים זה המאבק שלנו לישראל חופשית.
 
 
נתראה כולנו היום ב- 17:00 בירושלים כדי לקרוא להפסקת הטרור ומחר, (מוצ"ש) בעצרת הזיכרון לזכר שש שנים לפיגוע השנאה בבר נוער ב-ת"א.
 
 
 
באהבה גדולה והרבה אור, 
מיקי גיצין, מנכ"ל תנועת ישראל חופשית

 

זה הזמן לשינוי אמיתיתמונה באדיבות Pixabay. י https://goo.gl/7eOewk
הוספת תגובה
שם:
נושא:
תגובה:
>>
כל התגובות
הויההויהתרמו!תמכו בפעילות שלנו!
עזרו לנו להמשיך לפעול!
הצטרפו!כל חתימה מחזקת! הצטרפו לתנועת ישראל חופשיתספרו!נתקלתם בכפיה דתית?
זו הכתובת שלכם!
כתבו!הצטרפו לצוות הכותבים באתר ישראל חופשית! לוח אירועים עוד אירועים >

לוח אירועים InstagramFacebook
הרשמה לניוזלטר