פסטיבל לסבית קטלנית

נראות במרחב הציבורי למיעוטים באשר הם, היא הכרח כדי להביא לשינוי חברתי וכדי לקדם זכויות אדם. כשאנחנו מדברות על נראות במרחב הציבורי, אנחנו מדברות על שלטי פרסום, על במות בידור, על תרבות וקולנוע, על תפקידים ציבוריים וכן הלאה - כל אלה יחד יוצרים חשיפה ונורמליזציה למגוון אוכולוסיות. לכן אנו שמחות לתת במה לפסטיבל ותיק שחוגג עשור ומייצר נראות תרבותיות לנשים בקהילת הלהט"ב.

מערכת ישראל חופשית30.10.17

לסבית קטלנית הוא פסטיבל קולנוע לסבי ישראלי שקיים מאז שנת 2008, ומביא אל הקהילה סרטים של לסביות, על לסביות ועם לסביות - וכמובן בשלל הקשת: בי סקסואליות, קוויריות ועוד. הסרטים המוצגים בפסטיבל הם באורכים וז'אנרים שונים, מקצר ועד ארוך, מדרמה ועד קומדיה, דרך קולנוע עלילתי, תעודי, נסיוני ואנימציה. בתוך אקלים קולנוע שמראה לנו בעיקר סרטים של גברים, על גברים, רובם ככולם הטרוסקסואלים, לסבית קטלנית מביא למסך את הסיפורים שלפחות פעם לא יכולנו למצוא בשום מקום אחר, וגם היום מאד נדיר למצוא אותם. 
השנה, לכבוד עשר שנים לפסטיבל, הפסטיבל יתרחש במשך יומיים. יום שישי, ה-10.11, יוקדש למבחר קטן ולא ממצה של סרטים קצרים שהוקרנו בפסטיבל במהלך השנים (הוקרנו למעלה מ-30 סרטים). מסרטים משנת 2005, עד סרטים משנת 2015. סרטי סטודנטיות, סרטים עצמאיים ואפילו אנימציה. 
 
ביום שבת, ה-11.11, הפסטיבל יתמקד, כמיטב המסורת, בקולנוע חדש יותר. ארבעה סרטים קצרים יוקרנו ושני סרטים באורך מלא לבחירת הקהל. "מונטנה", סרטה הראשון של לימור שמילה, שהוקרן בפסטיבל חיפה, טורנטו ובפסטיבל הגאה בניו יורק, ו-"מות המשוררת", סרטן של דנה גולדברג ואפרת מישורי, שהוקרן בפסטיבל ירושלים. שתי השחקניות הראשיות של שני הסרטים, נועה בירון במונטנה וסמירה סרייה במות המשוררת, זכו בפרסים על משחקן. 
 
כרטיסים ניתן לרכוש כאן >> https://www.atraf.co.il/Producers_Lines/default.aspx?pId=35

 

הוספת תגובה
שם:
נושא:
תגובה:
>>
כל התגובות
הויההויהתרמו!תמכו בפעילות שלנו!
עזרו לנו להמשיך לפעול!
הצטרפו!כל חתימה מחזקת! הצטרפו לתנועת ישראל חופשיתספרו!נתקלתם בכפיה דתית?
זו הכתובת שלכם!
כתבו!הצטרפו לצוות הכותבים באתר ישראל חופשית! לוח אירועים עוד אירועים >

לוח אירועים InstagramFacebook
הרשמה לניוזלטר