תעודת החיים המשותפים של הויה- עוד צעד בדרך לחופש

דפנה אייזנרייך04.08.17

לפני כמעט שנתיים עמדנו גלעד ואני מתחת לחופה והבטחנו אחד/ת לשני/ה לחיות את חיינו יחד, בשותפות ובאהבה. התחתנו בטקס יהודי, עם קידוש וטבעת וחופה ושבע ברכות והמון התרגשות ושמחה בלב. רק מה – מי שחיתן אותנו היה עופר, החבר הצדיק שהכיר בינינו והאדם המושלם לתפקיד.

 

 

כמו הרבה זוגות, גם אנחנו החלטנו שבחתונה שלנו לא יהיה רב. לא בגלל שיש לנו משהו נגד דת, נגד היהדות או נגד המורשת שלנו, להיפך. הבחירה בדרך הזו והלימוד שעשינו לקראת הטקס דווקא קירבו אותנו לשורשים, ובחתונה שלנו נכחו בני משפחה וחברים דתיים וחרדיים, כולם שמחו בשמחתנו. הבחירה להשאיר את הרבנות בחוץ היתה בחירה ערכית, תגובה למצב האבסורדי במדינה שבו חוקי הדת הם אלו שמנהלים את הבחירות הכי אינטימיות ורגישות שא/נשים עושים בחייהם. כמי שגדלו על המילים "הביאו את היום", הרגשנו שבהחלטה הקטנה הזאת גם אנחנו לוקחים חלק במאמץ לשינוי חברתי.

 

 

תעודת החיים המשותפים של הויה- עוד צעד בדרך לחופש

את הבשורה על תעודות החיים המשותפים שהויה מנפיקים קיבלנו בשמחה רבה. מעבר לעובדה שהתעודה שיושבת בארנק סוגרת פינה (מופיע בה מספר תעודת הזהות של בן/בת הזוג), עבורי היא עוד דרך לתת תוקף והכרה לבחירה שלנו – עוד הוכחה, קצת יותר רשמית, לכך שאנחנו זוג נשוי.

אני מודה שהתרגשתי לקראת אירוע ההשקה של תעודות הזוגיות... הרגשתי שאנחנו מתחתנים עוד קצת. היה משהו מיוחד במעמד הזה, שבו התכנסו מאות זוגות, בצהרים המהבילים של תל אביב, חלקם כבר עם תינוקות בבטן או על הידיים, כולם עוצרים לרגע את שגרת החיים ובאים במיוחד כדי להצהיר - באופן אזרחי לחלוטין ובעל תוקף משפטי – על החלטתם לחיות יחד.

חתמתי על התצהיר המשפטי בגאווה - גם כי אני גאה להיות אשתו של גלעד וגם כי אני גאה להיות חלק מתנועה אזרחית שלא מחכה אלא עושה, מעצבת במו ידיה את המציאות שבה היא רוצה לחיות.

אירוע ההשקה הגיע בתזמון מדויק מבחינתנו. אחרי שבוע כבר נעזרנו בתעודת החיים המשותפים במפגש עם רשות ממשלתית, ושמחנו לראות ששום גבה לא הורמה. התייחסו אלינו כאל זוג נשוי ככל הזוגות. ראינו שגם מבחינת מיצוי זכויות אנחנו מסודרים.

מאז האירוע התעודה בארנק. מרגיע אותי לדעת שהיא שם למקרה הצורך ומשמח אותי להשתמש בה כשאני נדרשת לכך. אני מאמינה שככל שיותר אנשים יבחרו להצביע ברגלים ולמסד את היחסים ביניהם באופן שבו הן והם בוחרים – כך יצטרכו הרשויות להתאים את עצמן למציאות המשתנה ולספק פתרונות הולמים. עד שזה יקרה, אני שמחה ומברכת על קיומם של ארגוני חברה אזרחית כמו ישראל חופשית בכלל ויוזמות כמו הויה בפרט, שמאפשרים לכל אחת ואחד לבחור את האופן בו יתחתנו מתוך מודעות, שמייצרים אפשרויות גם במקומות שבהם הן לא היו קודם ושהופכים את הדרך הזו לכל כך נגישה, אישית ומרגשת.

 

 

הוספת תגובה
שם:
נושא:
תגובה:
>>
כל התגובות
01
עדי ברגרתעודת חיים משוטפיםאני ואישתי נשמח לשמוע על התעודה
02
ממזררק מרי אזרחי נגד החרבנות יפתור את הבעיה!רק אם כל מסורבות הגט החילוניות תתארגנה ברשתות החברתיות-לא תחכנה לגט בכלל-אלא תמשכנה בחייהן עם בני זוג חדשים וגם תקמנה משפחות חדשות-רק הצפת המדינה באלפי "ממזרים" חדשים בכל שנה-תחסל את החרבנות!
כן יירבו "ממזרים" בישראל!
הויההויהתרמו!תמכו בפעילות שלנו!
עזרו לנו להמשיך לפעול!
הצטרפו!כל חתימה מחזקת! הצטרפו לתנועת ישראל חופשיתספרו!נתקלתם בכפיה דתית?
זו הכתובת שלכם!
כתבו!הצטרפו לצוות הכותבים באתר ישראל חופשית! לוח אירועים עוד אירועים >

לוח אירועים InstagramFacebook
הרשמה לניוזלטר